Seiont Manor Hotel
***
Llanrug Caernafon, Caernarfon, United Kingdom, LL55 2AQ
Online rezervace. Ceny od GBP76.
Online rezervace
Rezervovat nyní
nebo volejte 888-205-7322
Ceny od GBP76
nocí
1 Pokoj pro 2 Dospělí Změnit vyhledávání
Zkontrolovat ceny
Pokoj
Pokoj
Ceny od GBP 76
Seiont Manor is a comfortable 3-star hotel situated in a peaceful countryside of Snowdonia, one of the most impressive scenery in North Wales. Surrounded by 150 acres of mature farmland, Seiont Manor provides a complete escape from the stress of everyday life.

Originally created from the Georgian manor house, this hotel extends a warm Welsh welcome and makes you feel at home. To relax and recharge your batteries, escape for a pleasant walk in the surrounding farmland, enjoy some fishing on the River Seiont within the hotel grounds, or burn off your energy in the 40ft Victorian pool or the gym.

Comfort and relaxation await for you in the spacious guest rooms. Most of our elegant bedrooms are furnished with artefacts and unique antiques from around the world, making them a true treasure trove of cultural finds. All rooms feature either a private balcony or terrace to enable you to enjoy striking views over the surrounding countryside.

The castle town of Caernarfon, university town of Bangor and Llanberis are just a 5 minute drive away from the hotel. The Island of Angelesy is also reachable in only 10 minutes.

Jak udělat rezervaci

Vytvoření rezervace v Seiont Manor Hotel je snadné a bezpečné. Stačí si jen zvolit termín Vašeho pobytu a kliknutím na tlačítko "Zkontrolovat ceny" odeslat formulář. Po zobrazení cen a typu jednotlivých pokojů, budete moci zvolit sazbu dle vašeho přání tím, že si ve středu obrazovky přečtete informaci o pokojích a následným kliknutím na tlačítko "Rezervovat nyní", které se nachází na pravé straně obrazovky. Poté, co jste vybrali požadovaný typ pokoje, budete přesměrováni na formulář "Dokončit rezervaci". Zde, prosím, zkontrolujte "Detaily Vašeho pobytu" a vyplňte prázdná místa v sekci "Kontaktní údaje hosta.". Ujistěte se, že vaše jméno a e-mailová adresa jsou napsány správně. Poté, co vyplníte všechny potřebné informace, stiskněte tlačítko "Dokončit rezervaci". Pro zajištění vaší bezpečnosti, používáme bezpečný commerce server, který šifrováním dat znepřístupňuje čísla karet tak, že je zakóduje do zpětně dekódovatelného formátu
Hodnocení hostů
Buďte první, kdo se podělí o svůj názor

Informace o oblasti

  Letiště
  • Anglesey, Wales, UK (VLY) - 15.41 mi
  • Chester, England, UK (CEG-Hawarden) - 50.63 mi
  • Liverpool, England, UK (LPL-John Lennon) - 57.18 mi
  Muzea
  • Welsh Slate Museum - 4.16 mi
  • Museum Of Childhood Memories - 9.06 mi